Новини

Конференція "Релігія і наука: від протистояння до взаємодоповнення"

Східноєвропейський інститут теології (Україна)
Філософсько-богословський факультет Українського католицького університету, м. Львів (Україна)
Євангелічний теологічний університет, Лювену (Бельгія)


ІII Міжнародна богословська конференція

14-16 травня 2020 р., м. Львів

Інформаційне повідомлення

Релігія і наука: від протистояння до взаємодоповнення
Шановні колеги, запрошуємо Вас взяти участь у роботі третьої міжнародної науково-богословської конференції, присвяченої методологічним засадам богословських досліджень. Тема цієї конференції «Релігія і наука: від протистояння до взаємодоповнення». Конференція, а також форум молодих науковців відбудуться 14-16 травня 2020 р. в Українському католицькому університеті (Україна, м. Львів, вул. Хуторівка, 35а). Ми були б дуже вдячні за поширення цієї інформації серед потенційних учасників.

Ідея конференції
Ця конференція є третьою в рамках серії щорічних конференцій “Методології теологічних досліджень”, в яких беруть участь академічні теологи та філософи трьох основних християнських традицій в Україні: православної, католицької та протестантської. Конференція носить міжнародний масштаб і спрямована на те, аби стимулювати наукові дослідження, конструктивний діалог та взаємодію між різними традиціями з особливим акцентом на сучасному стані та майбутніх можливостях науково-релігійних дискусій в екуменічній перспективі. Наша мета – щоб молоді науковці та досвідчені вчені з провідних наукових центрів та богословських установ отримали можливість познайомитися з роботою своїх колег у професійному академічному контексті.
Одним із найпоширеніших стереотипів мислення є уявлення про те, що наука та релігія по суті несумісні. Хоча це твердження було успішно спростоване на концептуальному рівні, воно залишається популярним стереотипом, що значною мірою сприяє напрузі та протистоянню між релігійним та науковим дискурсами. Мета цієї конференції - започаткувати конструктивний діалог між християнськими богословськими та світськими науковими світоглядами, проаналізувати та подолати взаємні стереотипи, а також сприяти розвитку співпраці й обміну ідеями між ними.

Основні напрями роботи конференції
Аналіз історичних моделей та метафор взаємозв'язку між вірою та розумом
Методологічні аспекти вивчення взаємодії науки та релігії
Роль християнської теології та природничих наук у появі сучасних концепцій раціональності
Науковий натуралізм і теологічні дослідження світу: чи існує простір для діалогу?
Психологічні та соціологічні основи релігійних та наукових переконань
Зв'язок між розумом і духовністю в різних релігійних традиціях
Релігія, наука та екологія: взаємна відповідальність за майбутнє
Критична оцінка впливу науки та техніки на стан людини та природне середовище
Наука як християнське покликання
Вплив науковців та релігійних мислителів на публічний дискурс

Доповіді та публікація
Учасники конференції зможуть виступити з доповіддю. Для цього необхідно до 20 березня 2012 року надіслати змістовні тези (об'ємом не більше 300 слів) із коротким CV на адресу Conference2020@e-aaa.info. Оргкомітет конференції проводить відбір тез за наступними критеріями: актуальність та відповідність тематиці конференції, оригінальність аналізу та аргументів. За матеріалами конференції буде виданий збірник доповідей. Робочі мови конференції: англійська та українська.

Умови участі в конференції
Для реєстрації в якості учасника конференції необхідно до 20 березня 2020 р. заповнити реєстраційну форму: http://bit.ly/ReligionScience2020. Учасники конференції, крім пленарних доповідачів, сплачують реєстраційний внесок в сумі 300 грн. Внесок включає в себе вартість реєстраційного пакета, харчування та перерви на каву. Витрати на проїзд оплачуються учасниками конференції самостійно. Оплата реєстраційного внеску здійснюється при реєстрації в перший день роботи конференції. Організаційний внесок не передбачає оплати за проживання, але оргкомітет може надати допомогу в бронюванні місць в довколишніх готелях, якщо в реєстраційній формі буде зроблена заявка. Доповідачі пленарних засідань конференції, схвалені оргкомітетом, не сплачують організаційного внеску та забезпечуються проживанням і харчуванням на час конференції.

Регламент роботи конференції
Пленарні виступи – 30 хв. і додатковий час для обговорення
Секційні виступи – 15 хв. і 7 хв. для обговорення

Організаційний комітет
д-н Роман Завійський, доктор богослов'я, Філософсько-богословський факультет Українського католицького університету (Україна)
Роман Соловій, доктор філософських наук, Східноєвропейський інститут теології (Україна)
Михайло Хромяк, кандидат філософських наук, Євро-Азіатська Акредитаційна Асоціація

Контакти
Ел. пошта: Conference2020@e-aaa.info
Реєстраційна форма: http://bit.ly/ReligionScience2020
Адреса: Україна, м. Львів, вул. Хуторівка, 35а